Úvaha

Spomienky

Každý z nás asi zažil ten pocit, keď sedel vnútri, vonku krásne svietilo slnko, ktoré priam láka vybehnúť von no povinnosti (práca, škola…) mu v tom bránili.

Takýto pocit som mala nedávno v práci. Cez okno sa na mňa usmievali teplé slnečné lúče a lákali von. V tom mi prišla na um spomienka, ako som na začiatku decembra chodila po uličkách Valletty. Vonku bolo asi 20 stupňov, mne stačilo mať tričko a koženú bundu.

Zalovila som v galérii fotografií a spomínala.

Pozerám na seba, ako sa usmievam do objektívu a slnko vystupuje spoza mojej hlavy. Zaplavilo ma teplo lúčov a krása momentu. Táto jediná chvíľa vo mne vyvolala pocity  – aká je ta naša Zem rôznorodá a ako je krásne na svete.

Ako píšem tento článok prichádzajú mi rôzne úvahy.
Naša myseľ a pocity sú veľkí tvorcovia. V jednom momente vás zaplaví láska, radosť, smútok, zlosť…

Aké je to úžasné, že stačí jeden moment a deň je hneď krajší, lepší. Niekto si povie, že áno, ale aj smutnejší, plný zlosti…. Áno, aj to v nás môže vyvolať spomienka. Záleží však na tom, aké spomienky si vytvárame, a ku ktorým sa vo svojej mysli často vraciame.

Spomienky sú podľa mňa úžasná vec. Treba si však dať pozor, aby sme sa príliš neponorili iba do minulosti. Každý deň je tu možnosť zažiť niečo nové, krásne a rôznorodé. Je len na nás čo si z každého momentu odnesieme.

Spomínajme, ale zároveň dajme priestor novým zážitkom, lebo práve tu a teraz si tie naše krásne či smutné spomienky tvoríme.

Želám Vám krásny a slnkom zaliaty deň. Nech sú vaše spomienky plné lásky a radosti.

Autor: admin

"Mojou vášňou je maľovanie, drevo a liečivé kamene. Toto všetko spájam v obrazoch, v ktorých vyjadrujem túžby, zážitky, riešenia a tvorím ich Priamo na človeka”. Viac o mne si prečítate tu>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *