Srdiečkové kamene

Srdiečkové kamene

Priznám sa, že už ako malá som túžila nájsť výnimočný kameň, ktorý nebude mať nikto iný. Tak ako to býva v rozprávkach alebo príbehoch, kde hlavný hrdina vlastní predmet, ktorý je výnimočný a jediný na svete. Časom som však pochopila, že každý kamienok je výnimočný, nakoľko je ťažké a možno aj nemožné nájsť dva na vlas rovnaké.

Vždy som si z dovolenky alebo výletu domov doniesla na pamiatku nejaký ten kamienok. Spomínam si ako som pri zostupe zo sopky Vezuv mala tak plné vrecká lávových kameňov, že som si musela držať kraťasy, aby mi nespadli. Všetky kamienky, ktoré som našla sa mi zdali niečím zaujímavé a tak som ich musela vziať všetky.

Keď nám domov priviezli kopu kameňa dokázala som sa v nej hodiny prehrabovať a hľadať tie najkrajšie. S mamou a sestrou sme si počas preberania ukazovali naše úlovky. Pritom som tajne dúfala, že predsa len sa objaví nejaký ten čarovný alebo aspoň v tvare srdca – „srdiečkový kameň“ ako mu hovorím ja.

„Srdiečkové kamienky“ mám veľmi rada. Asi preto, že tvar srdca je spájaný s láskou a vzťahmi. Tak ako každý riešim rôzne situácie týkajúce sa lásky a vzťahov. Nájdenie „srdiečkového kamienka“ pre mňa znamenalo niečo výnimočné. A ja som sa chcela cítiť, že som výnimočná.
Odkedy som sa viac začala zaujímať o anjelov a rozvoj samej seba, začali byť pre mňa „srdiečkové kamienky“ aj odpoveď na moje otázky. Vnímala som ich tiež ako podporu, povzbudenie a odkaz, že vesmír, Boh a anjeli sú tu pre mňa.

„Srdiečkové kamienky“ sa objavovali väčšinou keď som riešila veci týkajúce sa ako inak – vzťahov. No a teraz to môže vyzerať, že mám doma plné vrecia „srdiečkových kamienkov“. Veď každý z nás asi najviac zo všetkého rieši vzťahy. Ale nie je to tak, nenachádzala som kamienky za každým rohom. Skôr sa ukázali výnimočne. Možno pre to aby sa zachovala ich unikátnosť a moja úprimná radosť z ich nájdenia.

Keď mám pocit, že kamienky splnili svoj účel a je čas pohnúť sa ďalej, kamienky vrátim späť matke Zemi.

Srdiečkové hľadanie

Zbieranie „srdiečkových kamienkov“ sa stalo pre mňa také osobné. Na dovolenkách zbieram rada takéto kamienky/ koraly ako darčeky pre rodinu a kamarátov/-ky. Nie je to ale také to úporné hľadanie a behanie po pláži/lese (a pod.) hore dolu s hlavou zvesenou tesne nad zemou s myšlienkou, že musím nájsť kamienok v tvare srdca. To nie. Kamienky tak nejako prichádzajú samé – sú odpoveďou na moje želania, myšlienky a prosby. Ukážu sa pri príjemnej prechádzke alebo sa náhodne vynoria.

Minulý rok sa rozpútalo dovolenkové hľadanie „srdiečok“. Ani som netušila ako som moje kamarátky takýmto darčekom inšpirovala. Dostala som niekoľko „srdiečkových kamienkov“, ktoré poctivo hľadali na dovolenkách. Zdôverili sa mi, že to hľadanie vôbec nebolo jednoduché. O to viac som sa zo srdiečok tešila a vážila som si čas i energiu, ktorú pre mňa vynaložili. Takýmto krásnym spôsobom sa mi ako bumerang vrátila moja pred tým odovzdaná radosť.

Aj to je dôkaz toho, že zdielaná radosť sa znásobuje a to čo človek vysiela sa mu vracia.

Srdiečkové ale aj iné kamienky ma vždy potešia a určite ich budem zbierať naďalej. Človek nikdy nevie – možno jeden z nich bude predsa len čarovný.

Autor: admin

"Mojou vášňou je maľovanie, drevo a liečivé kamene. Toto všetko spájam v obrazoch, v ktorých vyjadrujem túžby, zážitky, riešenia a tvorím ich Priamo na človeka”. Viac o mne si prečítate tu>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *